Uudised

30.01.24
Veebruaris algab Lüüra majas türgi keele baaskursus

Veebruaris algab Lüüra majas türgi keele baaskursus. Tere tulemast!

Loe edasi...
23.01.24
Kultuuririkkuse aasta

Terve jaanuari jooksul käib Lüüra külas. Külastasime Mustakivi ja Lindakivi lasteaedu. Yulia Gibert, Ramelia Ulubekova ja Larissa Ivaništševa tutvustasid lastele slaavi, burjaadi ja lezgiini kultuure, mängisid rahvalikke mänge ja juhtisid nelja meistriklassi. Täname kutse eest!

Loe edasi...
19.01.24
Vene pühapäevakool võtab vastu külalisi

Vene pühapäevakooli kasvandikel käisid külalised. Üheskoos valmistati pelmeene meenutavad kurzed ja söödi neid. Oli väga hubane õhkkond, milles saadi praktilisi teadmisi. Täname Ramelia Ulubekovat arvustuse ja toetuse eest!

Loe edasi...
18.01.24
Tunnustati tantsuansambli Ariran saavutusi

Meie Korea rahvatantsuansamblit Ariran tunnustati visa ja eduka treenimise eest Lõuna-Koreas ja kutsuti ansambel parimate osalejate hulgas esinema juubelikontsertidele. 2024. aasta augustis lähevad nad võluma Seouli, Busani ja Jindo publikut.

Loe edasi...
17.01.24
Kultuurikatel

Kuulake meie ühingute tegemistest Kultuurikatlas Raadio 4 lainetel! Selles saates saate rohkem teada Korea kultuurist – keelest ja kirjasüsteemist, tuhandeid aastaid vanast tantsust, Korea võitluskunstist ja tervisliku toidu valmistamisest. Saadet saab kuulata siin: https://r4.err.ee/1609212623/kulturnyj-kotjol

Loe edasi...
16.01.24
Eestis algab kultuuririkkuse aasta

2024. aasta on kultuuririkkuse aasta. Uus kultuuriministeeriumi algatatud teema-aasta saab Integratsiooni Sihtasutuse eestvedamisel hoogu kõigis maakondades toimuvatest sündmustest, mis tipnevad aasta avatuks kuulutamisega Tallinnas 13. jaanuaril 2024. Meil on hea meel, et Lüüra maja ühingud said peokülalisi rõõmustada ülimaitsva Maroko külakosti (Maroko Kultuuriselts) ja Korea rahvatantsu iluga (folklooritantsuansambel Ariran)

Loe edasi...
15.01.24
Tantsulaager

Kutsume sind 2024. aasta tantsulaagrisse, mis toimub 27.–28. jaanuaril Tartumaal, Elvas.Laagris õpitakse talvekülma trotsivaid energeetilisi tantse: mustlaspolkat ja La Cumbia Colombianat. Õpetajad on Natalija Ilves (Tallinn, mustlastantsu ansambel AlSol) ja Jovana Anaya (Venetsueela). Lisaks mitmed kuumad ladina üllatused.Laagripakett sisaldab majutust, toitlustust, tantsutrenne ja muid meelelahutuslikke laagritegevusi.

Loe edasi...
30.05.22
Muuseumiöö

Muuseumiööl (21.mail) toimuvad erineva temaatikaga üritused, sellel aastal oli peateema „Öös on unistusi.“ Iraida Zahharova, tšuvaši kultuuri muuseumi juhendaja, tutvustas külalistele ajalugu ja traditsioone läbi etnograafiliste esemete: erinevad olme ja riietuse esemed, ehted. Külalistel oli võimalik proovida rahvusköögi roogi, saada teada tšuvaši kirjakeelest

Loe edasi...
30.05.22
Ühingu Ljos 25.aastapäev

21.mail viis valgevene ühing Ljos Vene kultuurikeskuses läbi ürituse, mis oli pühendatud valgevene kirjakeele päevale ja ühingu 25.aastapäevale. Juubeli puhul olid tulnud õnnitlema Valgevene Vabariigi Suursaadik Eestis hr Vyacheslav Kachanov ja Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Loe edasi...
07.03.22
Tallinna Linnamuuseumi vene muuseum

Rõõmuga teavitame, et RRÜL alustab koostööd Tallinna Linnamuuseumi vene muuseumiga, mis on Tallinna vene kogukonna kultuuripärandi säilitamiseks, uurimiseks, tutvustamiseks ja edendamiseks loodud kultuuriasutus. Hoidke end uudistega kursis

Loe edasi...
1 2 3 11
© 2024 Rahvusvaheline Rahvuskultuuride Ühenduste Liit Lüüra
crossmenuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram